Dovolená na pláži má samozřejmě své kouzlo. Lidé se rádi vracejí na dovolenou k moři, protože my tu moře nemáme, je to logické. Navíc všechny ty pláže jsou opravdu fascinující, navíc poznáte nové lidi a kulturu dané země, lidem se to zkrátka líbí a jsou velmi nadšení, když mohou odletět někam pryč a užít si krásného počasí ve formě sluníčka a pláže a nemusí nejlépe nic dělat. Někteří lidé přímo toto vyhledávají, protože je to zkrátka uklidňující a po celém tom roce pracování v práci je to potřeba. Na to by neměl ale nikdo zapomínat, protože relax po práci je velmi důležitý a každý by měl mít někdy takový odpočinek, který mu udělá dobře a nakopne ho zase na další etapu v práci, protože je to pořád dokola.

pláž

Když už si člověk vezme dovolenou, tak by si ji měl užít naplno. Pro někoho je dovolená ale něco úplně jiného. Po této skupině lidí přichází další, a to úplně jiná skupina. Jsou to lidé, kteří jezdí na dovolenou za poznáním, na hory, za sportem. Někteří toto nechápou, protože dovolená je většinou charakteristika pro dobu, kdy si od práce odpočinete, někam se vyvalíte a užíváte si toho, že za vás třeba i někdo vaří a podobně, což je velmi lákavé. Ovšem pravda je taková, že lidé si odpočinou i když jsou někde na horách a každý den lyžují.

hory

Tyto dovolené se ale většinou konají v zimě, protože lidé jezdí za sněhem pryč, u nás ho tolik zase není. Zkrátka hory mají také své kouzlo a je to něco úplně jiného než pláž a slunce. Lidé jezdí na hory právě za tou krásnou atmosférou, kde jim je dobře, je tam čerstvý vzduch, navíc někdo má radši chladnější počasí než teplé letní dny, a tam jim je dobře. Oblečou si bundu didrikson kure a jdou se projít. Důležité je myslet na to, že vše je formou odpočinku, pokud si to my takové vytvoříme a uděláme. Není pravidlem, že když jste u moře, máte automaticky odpočinek. Tam jde jen o to, jak si to vy zařídíte, co vy uděláte pro to, abyste si odpočinuli.