Ty základní jsou většinou již v něm hned při koupi. Takže ty ostatní se tam musejí přidat přes aplikaci. Například knihovnu. Pokud ji nemáte online na Google, můžete si vybrat ze spousty aplikací, které vám knihovnu v mobilu zřídí. Proč? No přece proto, abyste se mohli třeba vzdělávat, nebo si číst jen tak knihu kterou máte rádi a nemuseli s sebou tahat těžkou a neforemnou knihu. Aplikací je spousta a většina jich umí knihu i elektronicky číst. Není to sice bůhví jaký zážitek, ale přece jen, když má člověk třeba unavené oči a chce pokračovat, tak na chvíli to jde. Běžná aplikace si knihy seřadí a vy si je můžete vyhledat jak dle autora, tak dle názvu. Pokud potřebujete třeba záložku nebo poznámky, není to problém.
Otázka bude asi zda aplikace umí česky. Pokud vám angličtina dělá potíže, tak vyzkoušejte třeba Alreader. Tato aplikace je jedna z takových všeobecných, která umí veškeré základy a ještě má něco navíc. A ano, je v češtině, takže nebude mít problém vlastně nikdo. Knihy můžete přidávat ručně, jednu po druhé, nebo aplikaci ručně nasměrovat na složku, kam jste si knihy dali. Pokud je máte roztroušené všude různě, tak si je Alreader najde sám. Pak už můžete číst.
Pokud vám něco nevyhovuje, máte velké možnosti nastavení. První bude asi velikost písma, protože to původní nemusí každému vyhovovat. Pak si lze nastavit animaci otáčení stran, nebo ji zcela vypnout. Barevné kombinace jsou samozřejmostí, ale pokud vás nebaví hrabat se v nastavení, je tato aplikace připravena ihned k práci. Vůbec do nastavení nemusíte.
Lze si nastavit i noční osvětlení a je zde také vyhledávací políčko, pokud hledáte nějaký výraz. A které knihy to celé umí načíst. Příhodnější otázka by byla, které neumí. Alreader zvládá všechny běžné formáty které se u nás běžně používají. Jejich výčet by však byl příliš dlouhý.