Denně se setkáváme se stovkami různých důvodů, proč pořídit sobě a svým dětem vlastní mobilní zařízení. Je ale vše tak růžové, jak se nám ostatní snaží ukázat, nebo i něco skrývají? V dnešní době mají mobilní zařízení obsáhlou řadu funkcí. Už se nejedná jen o záležitosti komunikativní, u kterých se nám také otevřely nové možnosti, ale jde i o mnoho dalšího. Díky našemu chytrému mobilu můžeme pořizovat fotografie či videa na památku našich nejkrásnějších vzpomínek, na které nechceme nikdy zapomenout, můžeme si zapsat důležité události, které si nesmíme nechat ujít, můžeme se o ně podělit se svými přáteli přes sociální sítě, jako je například Facebook, Instagram, Snapchat, můžeme si zahrát hry všeho druhu a poslouchat naši oblíbenou hudbu.

šťastné děti

Všechny tyto možnosti znějí opravdu lákavě, že? Společně s tímto ale bohužel přichází i velké množství hrozeb, které mohou číhat především na naše děti na každém rohu. Dospělí lidé by si určitě měli hlídat, kam zadávají své osobní údaje. Na internetu můžeme narazit na mnoho webových stránek, které nám nabízí řadu věcí za zadání našeho telefonního čísla, čísla bankovního účtu, či dokonce i adresy. V případě objednávek bychom si měli dát pozor na neověřené stránky, ze kterých nám často nemusí nic přijít a můžeme přijít o nemalé peníze. U dětí může jít o nebezpečí především ze strany sociálních sítí.

mobil

Většina sociálních sítí jsou omezeny věkem 13+, ale v dnešní době to už všechny děti umí obejít a v doporučeném věku už umí se vším perfektně zacházet, jako kdyby u toho strávily několik let. To, co bohužel většina neumí, je chránit své údaje a své soukromí. Na sociálních sítích se nachází mnoho lidí, kteří se snaží ostatním jen uškodit, nebo dokonce ublížit. Mnoho dětí má s těmito osobami své osobní zkušenosti, část o tom nemusí ani vědět. Rodiče se o tom z většiny případů ani nedozví, protože se o tom děti buď mluvit bojí, nebo jim je to nějakým způsobem zakázáno. Určitě bychom měli respektovat soukromí našich dětí, ale je zároveň potřeba dohlížet na to, abychom jim respektováním jejich vlastního prostoru spíše neuškodili.