Stěhování je vždy náročný životní krok, ať už se odehrává se stěhovací firmou, anebo na vlastní pěst. Ten druhý způsob je ale výrazně levnější, a nízká cena vlastního stěhování tak vyvažuje možný stres, který při stěhování běžně nastává. Bude vás zkrátka hřát na prsou, že se stěhujete skoro zadarmo. Zadarmo to ale nebude, pokud využijete pronájmu dodávek v Praze. Jestliže však vůz využijete jen pro přepravu břemen, a budete již mít všechno sbaleno, nebude to rozhodně tolik, jako platba za stěhováky. V čem je pronájem dodávek pro stěhování výhodný?

krabice pro stěhování

Převezete i velká břemena – dodávka pojme i velké kusy nábytku, koberce a velké domácí spotřebiče. S tím byste měli možná problém při nakládání na přívěsný vozík. A pokud na autě nemáte tažné zařízení, anebo dokonce nemáte momentálně žádné auto, pak je dodávka jediné vhodné řešení. Dávejte však pozor na to, abyste nepoškodili zavazadlový prostor dodávky, mějte připravené vhodné vypolstrování.

Vůz můžete mít i přes noc – pro mnoho lidí je výhodné stěhování v noci, v tuto dobu bývá na silnicích větší klid a nikdo vás také nebude rušit svými nevybíravými komentáři. Noční stěhování je výhodné také v létě, v době tropických veder, protože v noci je již příjemně a teploty klesají ke dvaceti stupňům Celsia. Vyplatí se proto vyspat přes den (hlavně pokud máte v bytě klimatizaci) a stěhování provést v nočních hodinách.

kartonové krabice

Stěhování na delší vzdálenosti – pokud se stěhujete na druhý konec republiky a máte hodně břemen, vyplatí se spíše investice do stěhovací firmy, ale na vzdálenost sta kilometrů, pokud se s dodávkou otočíte jen dvakrát, je výhodnější pronájem dodávky a stěhování svépomocí. V každém případě se vám vyplatí před konečným rozhodnutím, kterou variantu zvolit, nejprve důkladně propočítat odhadované počty jízd, počet ujetých kilometrů, spotřebu paliva a porovnat to s cenou za službu stěhovací firmy.