Máme příliš mnoho problémů a většina z nich pramení z toho, že je velmi uspěchaná doba a my si nevíme rady. A mnohdy by velmi pomohlo, kdy bychom se měli možnost si svůj čas umět organizovat. A pak by se nám snadněji žilo. A mnohdy máme takové problémy i co se týče financí a naší finanční situace. A pro někoho je velmi těžké si v této době vytvořit nějaké rezervy. A tak bychom měli i využívat finanční poradce. Ti jsou schopni naši finanční situaci detailně probrat a ukázat nám, kde děláme chyby. A jak se dá ušetřit i z mála. Ale co by mělo tedy platit na naši vládu? Vždyť není vůbec schopná udolat státní dluh. A ten jen neustále roste a jeho umoření je v nedohlednu. Ale co je nejhorší je to, že my dlužíme s nimi. I když v praxi s jejich investicemi nemáme nic společného. Je to šílené, ale zaplatíme to my na daních státu. A k tomu se přičtou vysoké ceny za naftu a za jídlo a hned se můžete dostat do dluhových pastí.

pražský hrad a vláda

Vždyť i strašně vysoké ceny energií byly pro některé občany téměř likvidační. A když se k tomu přidal i covid mnoho firem i menších podnikatelů upadlo v dluhy. A posléze musely svoje firmy prodat anebo svoji podnikatelskou činnost ukončit. A jak se tedy z dluhů dostat? První věcí, která je při řešení dluhů důležitá je nenechat situaci, že se to vyřeší samo. A hned to řešit, a to zejména s bankou. A pokud to nejde zkuste se obrátit na právníka anebo finančního poradce. Plaťte pohledávky i dále a zkuste se pořád obracet na banku, aby vám poskytla řešení. Například konsolidace půjček do jedné.

Evropská unie

A dluh, který má stát je tak veliký, že nejenže ho máme i všichni my dospělí, ale také budou ještě dlužit naše děti. A co je nejhorší, že budou dlužit jejich děti, které jsou vlastně ještě teď v tuto chvíli nenarozené. Je to od vlády obrovská nezodpovědnost. A je až proradné, že oni si ještě v této dluhové době rozdávají několika milionové odměny. A my jim to všichni trpíme a odpouštíme. A klidně jim jejich dluhy platíme ještě dál. I vy dlužíte? Náš dluh vůči státě je momentálně vypočítán na 135 tisíc korun českých. A je to způsobeno především hromaděním schodků státního rozpočtu v uplynulých letech. Bohužel má státní dluh jen rostoucí tendenci a ne naopak. Tato situace vždy vypukne v tu chvíli, kdy příjmy vlády především daně přesáhnou výdaje. Snad se situace v budoucnu zlepší.