Na světě snad neexistuje nikdo, komu by vyloženě vadilo léto. Člověk nemusí chodit po venku navlečený, neutrácí těžce nabyté peníze za vytápění, a navíc si může jednou za čas zajít i zaplavat na čerstvém vzduchu. I když to platí jen do jisté míry. V létě totiž veřejné plovárny praskají ve švech a kdo je třeba trochu stydlivý, ten na taková místa nechodí. Jistě, rybníky či přehrady jsou obsazeny o poznání méně, nicméně v nich zase nebývá voda kdovíjak čistá. Je to těžké rozhodování. Ideálním řešením je si prostě postavit vodní plochu hned před domem a koupat se tam.

Dítě ve vodě

Samozřejmě nejde o nic super levného, hlavně, když člověk touží po něčem skutečně velkém, ovšem menší bazény se již dají koupit za docela solidní peníze. Samozřejmě se obvykle jedná hlavně o nadzemní modely, které jsou super pro osvěžení, avšak plavat se v nich moc nedá.

I levné jsou dobré

Nadzemní verze jsou skutečně určené hlavně pro omladinu, avšak není nikde řečeno, že je potřeba mít něco vyloženě velkého. Zapuštěné bazény jsou samozřejmě mnohem lepší, a to kvůli stabilitě i pro to, že nezasahují do reliéfu zahrady. I malé zapuštěné verze se, na rozdíl od těch větší, dají bez nejmenších potíží používat k čistokrevnému plavání. Chce je pouze doplnit o protiproud. Toto zařízení je mezi lidmi stále populárnější, a to i když není zase tak moc levné. Protiproud však, jak již jeho název napovídá, dokáže proti plavci vytvořit proud, který bude muset zdolat a díky tomu si dosyta zaplavat. Kdo by už měl dost plavání, může protiproud prostě vypnout a nechat začít generovat masážní bublinky.

Kapka ve vodě

Delší plovací sezóna

Mnoho potenciálních zájemců nad venkovními bazény jen ohrnuje nos, jelikož se dají běžně používat jen v letní sezóně. To je samozřejmě do jisté míry pravda, avšak je možné tomu trochu pomoci, a sice zastřešením. Díky tomu se voda udrží déle teplá i v době, když se ještě nebo už plavat ven normálně nechodí.