Ano, ty tam jsou časy, kdy jsme mohli něco podobného jen a jen závidět. Když se do kin dostal nějaký americký, či jiný kapitalistický film, vždy tam byl u domu bazén. A my jsme měli zbožná přání mít totéž. Nu vida, sen se splnil a dnes každý pracující i za nižší mzdu si může bazén v klidu pořídit. Takže jej má skoro každý, kdo má zahradu a na ní kousek místa. Vlastnictví bazénu jistě vyváží těch několik drobných starostí, které majitel má.

Ta hlavní je, aby v jeho zařízení byla voda kvalitní a dalo se v ní koupat. Ten, kdo tohle zanedbá, může na to doplatit i zdravotně.

bazén

Proto je nutno mít u bazénu filtr, je jedno zda pískový či kartušový a něco málo chemie na ničení bakterií a podobných neřádů. A také je třeba hlídat si kyselost či zásaditost, k čemuž nám slouží měřič pH v bazénu. Bez něj se to jaksi neobejde.

Není třeba se obávat, že by nám to nějak narušilo finanční zázemí, tato věcička stojí, jak se lidově říká pár šupů, takže není třeba nad koupí váhat. A pak, když již měřič máme, musíme s ním provádět pravidelná měření. Pokud je něco mimo normu, musí se voda patřičně upravit. Směrem tam, nebo onam. Ihned vysvětlím.

Všeobecně se má za to, že voda v bazénu by měla mít něco kolem 7.0 až 7.4 pH. Jakákoli odchylka může vodu znehodnotit a její další úprava pak může vykazovat některé problémy. Proto je lépe si tyto hodnoty pohlídat a když je třeba tak je patřičně upravovat.

dívka v bazénu

Potřebné věci lze nakoupit v jednom jediném obchodě, který se na vše kolem bazénů specializuje. Mohu doporučit jeden z nejlepších, a to přímým odkazem z tohoto článku. Jistě jste postřehli, že výše v textu je pár slov jinou barvou. Je to takzvaný odkaz neboli link, na který je nutno kliknout myší. Tím pádem se ocitnete v prodejně, kde dostanete koupit cokoli co je třeba k provozu vašeho bazénu. Objednané věci vám přijdou až domů.