Fitness centrum je místo, kam lidé chodí cvičit, budovat své svaly, tvarovat své tělo, a také si psychicky odpočinout. Zatímco někteří lidé jsou vyloženě šťastní, pokud mohou být ve fitness centru, jiní naopak považují toto místo za svou noční můru. A to zejména tací, kteří třeba začínají hubnout, a tím pádem by si na jednu stranu i přáli moc si do fitka chodit, aby udělali něco pro své zdraví, a propracovali se ke zdravější váze.

činky

Proč se někteří lidé do fitka bojí chodit? U lidí, kteří trpí například nadváhou, se často setkáváme s názorem, že se bojí, že se na ně bude ve fitku každý dívat, hodnotit je, a dokonce se jim i vysmívat za to, že nemají úplně ideální postavu. A to zdaleka neplatí jenom o lidech, kteří mají nějaké to kilo navíc. Podobné pocity mohou zažívat třeba i ti, kteří nemají příliš svalové hmoty, a jsou přirozeně hubení. Porovnávají se pak s muži, ale i ženami, kteří chodí do fitka už léta, a mají mnohem více svalové hmoty.

Je přirozené že se bojíte, a pokud jste nikdy předtím fitko nenavštěvovali, a jedná se tedy pro vás o něco úplně nového. Ale vaše strachy jsou zbytečné. Fitko se může možná tomu, kdo tamější prostředí nezná, zdát jako nepřátelské místo. Ale věřte, že v podstatě všichni jste ve fitku za jedním účelem. Zacvičit si, odreagovat se, udělat něco pro sebe. Nikdo se vám nebude smát nebo vás nějak soudit. Každý nějak začínal. A že nemáte ideální postavu? Je přeci chvályhodné, že chcete něco udělat pro sebe a své zdraví. Tady potom není žádný důvod k výsměchu, ale naopak k obdivu a k povzbuzení.

cvičení

Je samozřejmě možné, že vám některé fitko nebude vyhovovat. A nemusí to být zdaleka jenom kvůli lidem, kteří třeba fitko pravidelně navštěvují. Může to být i třeba nevyhovující skladbou strojů, cenou za jednotlivé návštěvy a podobně. Najděte si tedy fitko, které vám vyhovuje, a kam budete chodit bez obav a s úsměvem. Pokud jste z Liberce nebo okolí, doporučujeme vám navštívit fitness Liberec.