V některých rodinách je zvykem seznamovat děti s mobilními telefony již ve velmi raném věku. Bývá to dokonce i v době, kdy by si děti měly hrát spíše s přirozenějšími předměty, jako jsou autíčka, panenky, stavebnice atp. Mobilní telefony mohou poměrně často a hlavně rychle odtrhnout jejich uživatele od reality a tím pádem vytvářet na nich závislosti podobné těm drogovým.

auto na pískovišti

Děti se pak nedokážou zabavit jinak, přijímají pasivní model zábavy jako přirozený, a upadá jejich tvůrčí myšlení i fyzické projevy radosti z pohybu. Nedopusťte, aby se vaše ratolesti dostaly až do péče psychiatra, a aby se jejich motorická soustava, mozek a spolu s tím i jejich osobnost rozvíjely tak, jak by měly – přirozeným způsobem.

dětské pískoviště

Můžete k tomu využít i dětské pískoviště s krytem Dětská hřiště. Hra na písku na vlastní zahradě je velkým přínosem prakticky pro každého a spolu s dětmi si někdy na pískovištích hrají i dospělí. Můžete se tu volně pohybovat i v lehkém oděvu a vyzout se z bot, čímž lépe přijímáte bosými chodidly planetární (zemitou) energii.

Proč je kryt na dětském pískovišti důležitý

Dětské pískoviště je ideálním prostředím pro volně pobíhající kočky, které jej využijí jako toaletu. Kočky mají rády sypké materiály, a lidé, kteří je mají v bytě a pořizují jim různá steliva, vám potvrdí, že písek nebo bentonit jsou pro ně ideální. Nepohrdnou ani hoblinami, pilinami nebo papírovými recyklovanými granulemi, a jak vidíte, všechny tyto materiály jsou sypké a kočky mohou pak vykonanou potřebu snadno zahrabat, aby tím zamaskovaly svůj pach.

Jestliže si však děti začnou hrát na takovém kontaminovaném písku, mohou se tu setkat jak s močí, tak i se stolicí, a to rozhodně není ani hygienické, ani přijatelné po zdravotní stránce. Právě proto je důležité, aby bylo dětské pískoviště opatřeno krytem, kam se žádná kočka nedostane.