Na prázdniny se těší snad každé dítě, protože si dobře uvědomuje, že nemusí ráno brzy vstávat, nemusí se učit a vypracovávat domácí úkoly. Může si konečně odpočinout od mnohdy stresujících situací a mít konečně svůj klid. A zde bývá poměrně často v některých rodinách problém – rodiče rozhodují o tom, kam jejich děti vyslat na tábor, anebo kam s nimi jet na dovolenou. Ne každá ratolest je ale nadšená z pobytu u moře a z té dlouhé cesty autem, některým dětem opravdu nevyhovuje náročné cestování a navíc v horkém slunečném počasí. Mnohé z nich uvítají spíše tuzemské, klidnější a hlavně chladnější prostředí, kde mohou venku sportovat a chodit na výlety do přírody. Jedním takovým místem, kde by se mohlo vašim dětem i vám zalíbit, je Hrubý Jeseník.

krása Jeseníků

Ubytování Jeseníky s dětmi Apartmány Max vám tu bude připadat příznivé pro relaxaci a odpočinek od náročného průběhu vaší pracovní aktivity a podobně to budou vnímat i vaše děti. V letním období tu teploty stěží přesáhnou tropickou třicítku, a pokud ano, tak tu letní vedra překonáte lépe, například ve stínu smrků, než na sluncem rozpálené pláži.

V Jeseníkách je mnoho možností k výletům, vhodným tipem je například pěší túra podél naučné stezky Bílá Opava od Karlovy Studánky k hotelu Figura a dále pak k nejvyšší hoře Moravy Praděd. Na Pradědu je k dispozici restaurace a rozhledna a v tomto prostředí, plném energie z lesního porostu, jistě přijdete na jiné myšlenky, v porovnání s předchozími týdny a měsíci.

Hrubý Jeseník

V Jeseníkách vám ještě můžeme doporučit navštívit Rešovské vodopády, Červenohorské sedlo, Ramzovou, přečerpávací elektrárnu Dlouhé Stráně, Lázně Jeseník, město Zlaté Hory a rašeliniště Rejvíz. Za slunečného počasí jistě nebudete litovat, že jste si zvolili pobyt právě zde, v poklidné krajině, kde stres bývá pro tamní rekreanty zcela neznámým pojmem.