Udržujte řád

Větší výrobní společnosti potřebují dost velký sklad, aby bylo kam uschovat zásoby a zároveň zboží, které se následně připravuje na export. Rozhodně to nejde dělat systémem, že se materiál do nějakého reálu, kde se nám líbí, protože bychom za chvíli nevěděli kde co je a hledání by bylo příliš zdlouhavé. Proto bývá sklad rozdělen na více sektorů, přičemž i každý regál v něm má určité označení a patro.

modrá paleta

Navíc se běžně využívá specializovaného softwaru. Do něj hezky zadáme třeba co za materiál přišlo, kolik ho je a kde přesně se nachází. Takto máme vše pohromadě a můžeme se kdykoliv podívat na naše zásoby a v případě, že potřebujeme něco najít, tak v systému je zaznamenáno přesné místo. Navíc bývá kompatibilní se čtečkami, které mají zaměstnanci, takže položky můžou snadno skenovat pomocí čárových kódů. Sice je celý systém a hardware k němu investicí, ale ušetří dost času, takže to rozhodně nejsou vyhozené peníze.

Palety

Paleta je rozhodně v tomto prostředí základním prvkem, protože se na ni dají stohovat krabice, bedny, pytle a další všemožné věci. Nosnost je vysoká, takže toho na ní jde přepravit opravdu dost. Navíc u Euro palet máme jistotu, že jdou nabrat ze všech stran pomocí vysokozdvižného vozíku. Palety jistě znáte dřevěné, které jsou těmi nejčastějšími. Můžou být i v různých provedeních, aby se přizpůsobili Vašemu využití.

plastové přepravky

Kromě tohoto materiálu máme na scéně i plast. Plastové palety schoellerallibert.com mají totiž oproti těm běžným také své výhody. První je dobrá výdrž, protože jim nevadí vlhkost, a navíc díky své konstrukci a velkému počtu žeber dosahují dobré místnosti. Můžeme je využívat také ve zdravotnictví a v jiných provozech, kde je potřeba čisté prostředí. S tím také souvisí, že se dají dobře umývat. Vybírat můžete z různých provedení a navíc rozměrů. Máte u nich vždy uvedenou i hmotnost, takže teď už jen stačí vybrat si konkrétní produkt.