Nemusíte být starší člověk, abyste používali zábradlí. Samozřejmě starším lidem pomůže, mohou-li se zábradlí přidržovat, přispívá to jejich stabilitě a tím k jejich pocitu bezpečí. Zábradlí je ale neocenitelné, když v zimě budou schody pokryté sněhem či ledem. Tady se rádi chytnou zábradlí všichni, kteří nechtějí uklouznout a zlomit si ruku či nohu. Zábradlí vždy slouží pro naše bezpečí. Normou je stanoveno, jaká musí být výška zábradlí, jaké jsou maximální možné vzdálenosti mezi sloupky, také je stanoveno, jakou odolnost musí mít sklo, pokud jde o skleněné zábradlí. Žádná drobnost není v normě opomenuta a běda konstruktérovi, který navrhne zábradlí a ono nesplňuje normu. To potom ono zábradlí neprojde kolaudací a musí se předělat.

zábradlí

Zábradlí na schodiště je opravdu bezpodmínečně nutné, i když budete mít schodiště v rodinném domě a pokud nebude zábradlí dle normy, nemusí vám být rodinný domek zkolaudován. Ano, vy pravděpodobně nebudete navrhovat a dělat si zábradlí sami, ale zvolit zde profesionální firmu, která se v normách ohledně zábradlí orientuje, to je trefa do černého. Může to být třeba firma kmkdesign, která nabízí širokou nabídku zábradlí všech typů, dřevěné, kovové, ale i skleněné, jakékoliv si budete přát.

zábradlí

A bude to s jistotou, že zábradlí bude bezpečné pro celou vaši rodinu, včetně stoleté babičky a ročního batolete. A po to přece jde v první řadě. A v té druhé řadě? Můžete volit z velice moderních druhů zábradlí a můžete tak získat pro váš domov velice originální prvek, který dotvoří charakter vašeho domova. Jdete po schodech? Tak to automaticky předpokládáte, že tam bude zábradlí, které zajistí vaši bezpečnost a to nejen, abyste se mohli zábradlí přidržovat, ale také v případě pádu nesmíte zábradlím propadnout. Na to jsou tady normy a každé zábradlí se jimi musí řídit.