Rozsáhlá akce

Doma se stačí rozhlédnout kolem sebe a rázem si uvědomíte, kolik věcí vlastníte, i když nejsou zrovna životně důležité, ovšem i tak je budeme muset přesunout do nového bydlení. Abychom se nemuseli zbytečně nervovat, tak si udělejte plán a ten se snažte dodržet. Hodí se, když je na stěhování více lidí, takže pokud můžete, zapojte do práce příbuzné, ať je dříve hotovo.

kartonové krabice

Zejména bude třeba pomoc při tahání těžkého nábytku. U toho rozměrnějšího může být výhodnější, pokud to lze složit jej a převážet v tomto stavu, protože riziko poškození je nižší, a hlavně se toho do vozidla vleze více. Akorát je to zase čas navíc, protože vše je potřeba demontovat a zase smontovat. Větší spotřebiče jako je pračka těžko rozložíme, takže zde už se vyplatí přívěsný vozík nebo dodávka. Když budete mít vše zabaleno a připraveno, tak není problém odvozit na novou adresu vše v jeden den. To jenom dokazuje, že plánování práci zefektivní.

Stěhováci

Jestliže nemáte, kdo by Vám pomohl či nechcete tuto práci řešit, tak je řešením pozvat si stěhovací firmu. Sice to bude stát nějaké peníze, ale se stěhováním Praha bude částka výhodná, a ještě k tomu vše proběhne rychle, takže tato varianta má rozhodně své přednosti. Přeci jen společnost je to specializovaná, takže má odborníky a vozový park, což je velká výhoda. Tato společnost nestěhuje jenom domácnosti, ale také klidně i firmy, což je ještě náročnější, protože ty mají drahé IT vybavení a spoustu věcí.

krabice za dodávkou

Nejdříve tedy přijde zástupce ze stěhovací firmy, aby si vše prohlédl a naplánoval optimální průběh celé akce. Není problém si dostatečně dopředu domluvit termín třeba o víkendu, kdy je firma méně vytížená, aby celý proces co nejméně ovlivnil její chod, protože zastavený chod snižuje zisk. Dokonce mají i vybavení, které zvládá přemisťovat těžké stroje, takže i s takovými náročnějšími pracemi si poradí.