I kdy víme že přijde, sníh nás může zaskočit. Hlavně ty, kteří řídí pravidelně auto, ale mají z jízdy na sněhu respekt. Není divu. Jízda při sněžném počasí má svá specifika a potřebuje větší pozornost, více u řízení přemýšlet a být připraven.

Jak tedy řídit v zimním počasí?

Své vozidlo ovládejte plynule, pomalu, brzdy, zrychlování i samotné řízení. Žádné prudké zrychlování nebo dupnutí na brzdu. Toho se na sněhu zkrátka vyvarujte. Udržujte vozidlo na nižších otáčkách. Pokud zrychlujete, dělejte to jemně, za pomoci spíše nižších otáček a jak se budou zvyšovat, přeřaďte na vyšší rychlost.

cesta

Oproti počasí bez sněhu si udržujte větší rozestup mezi sebou a autem před vámi. Brzdná dráha je na sněhu mnohem delší, než na suchých silnicích. Jak postupovat, pokud přece jenom dostanete na sněhu smyk? Nepanikařte a snažte se zachovat klid. Jen jemně zatočte volantem na stranu, ale nikdy z něj nesundávejte ruce a hlavně nešlapejte na brzdu. Vaše auto by se dostalo ještě do většího smyku.

Nezapomeňte také, že během sněhu musíte udržovat i své auto v dobré kondici a jezdit podle předpisů. Samozřejmostí jsou zimní pneumatiky, bez těch zkrátka v zimě nemůžete být. A hlavně dostatečným vzorkem, sjeté zimní pneumatiky jsou vám k ničemu. Nezapomeňte, že pokud máte zasněžené auto, musíte před jízdou důkladně omést sníh nejenom z oken, ale také ze střechy či kapoty. Je to kvůli bezpečnosti nejenom vás, ale v tomto případě hlavně ostatních vozidel, http://www.svitavy.cz/cs/m-128-evidence-vozidel které potkáte na silnici.

cesta

Pokud bydlíte v oblastech, které by to mohli vyžadovat, zvažte pořízení sněhových řetězů. Ocenit můžete také vyprošťovací sněhové řetězy https://www.convoytruck.cz/2287-snehove-retezy. Nezapomeňte i na to, že do vašich ostřikovačů je třeba dolít směs, která je určená pro mrazivé období. Klasická směs, která se používá v létě, může v systému ostřikovačů zamrznout a způsobit vám tak problémy.