Vodní dýmka tu není jen pár let, jak by se mohlo zdát. To pouze přišla k nám a začala být strašně moderní. Kdo neměl doma šíšu, nebyl in. Ale ona existuje už spoustu let a kouřila se hodně let před naším letopočtem. Skládá se z více částí. Nejspodnější sluje váza a do ní se dává voda. Na ní je nasazeno tělo a na něm úplně nahoře je miska, kde se spaluje tabák. Ten je trošku jiný než ten do klasických cigaret. Jsou v něm ještě další složky, které jej činí jakoby „mazlavým“. To celé pak spojuje hadice čili také „šlauch“ z něhož se potahuje. Když se tabák předtím zapálil na uhlí.

kouření vodní dýmky

Požitky jsou různé a nedají se nijak srovnávat. Každý člověk reaguje jinak a jinak to cítí. Všeobecně se však tvrdí, že tabákový dým prohnaný přes vodu a tím ochlazený je prý chutnější a jemnější. Má to tedy minimálně tuto výhodu a ta další je v tom, že nemůžete kouřit po cestě do práce (tudíž kouříte méně) nebo vůbec venku za pohybu. Kouření „vodnice“ je obřad a jen to nejkratší trvá kolem dvaceti minut. Většinou však déle. Zhruba kolem hodiny.

O vlivu na zdraví se zde zabývat nebudeme. Na internetu jich naleznete dosti a nedivte se, že se budou informace hodně různit. Ve velké většině se tvrdí, že kouření tímto způsobem je totéž, jako vykouření dvacítky klasických cigaret. Jediným faktem je však to, že kuřák musí vyvinout větší úsilí, aby se mu dostalo trocha toho dýmu, a tudíž se mu tento dostane hlouběji do plic.

různé druhy vodních dýmek

Vodní dýmky jsou volně k dostání a je možno si skutečně vybírat z obrovského množství. Je jich nespočet druhů a liší se ve spoustě věcí. Pokud byste si to chtěli vyzkoušet, doporučuje se rada zkušeného, nebo přímo prodavače. Toho se můžete tázat na telefonu, jehož číslo se za chvíli dozvíte. Musíte však kliknout na odkaz výše, který vás převede na webovou stránku šišárny. A zde se již můžete ptát a také dýmku objednat.